Kas ir kimči?

Kimči ir korejiešu nacionālais ēdiens- fermentēti dārzeņi. Korejieši tos ir iecienījuši tik ļoti, ka kimči tiek baudīti katrā ēdienreizē. Tiek uzskatīts, ka pastāv vairāk kā 300 dažādu kimči veidu, taču visizplatītākie ir Ķīnas kāpostu (Baechu) kimči. 

Kādēļ izvēlēties Fermentista kimči?

Fermentista kimči top tradicionālā veidā, dabīgi fermentējot dārzeņus. Fermentācijas process netiek sasteidzināts, izmantojot etiķi vai cukuru. Kimči tiek gatavoti izmantojot korejiešu čili pulveri- gočugaru un lipīgo rīsu pastu, kas savukārt veicina pienskābjo baktēriju attīstību un piedod kimči bagatīgākas garšas nianses.

Vai kimči ir vegāniski?

Visi Fermentista gatavotie kimči ir 100% augu valsts produkts. 
Parasti kimči gatavošanā izmantotā zivju mērce tiek aizstāta ar tās augu valsts alternatīvu, kas pagatavota no fermentētām sojas pupiņām, jūras zālēm un šitaki sēnēm. Savukārt, bieži vien tradicionāli gatavoto kimči sastāvā esošais liellopu buljons tiek aizstāts ar dārzeņu un augļu alternatīvām.

Vai kimči ir veselīgi?

Kimči, tāpat kā citi dabīgi fermentēti un nepasterizēti produkti ir probiotiku un antioksidantu avots. To sastāvā esošās labās baktērijas palīdz atjaunot baktēriju līdzsvaru zarnu traktā, kas var rasties pēc antibiotiku lietošanas, stresa vai nepilnvērtīga uztura ietekmē. Kimči ir gremošanas enzīmu avots, kas palīdz absorbēt un izmantot ar pārtiku uzņemtās uzturvielas.Kimči sastāvā ir dažādi B grupas (B1, B2, B3) vitamīni, kalcijs, kālijs, šķiedrvielas un pienskābās baktērijas, kas pateicoties tām piemītošajām antioksidantu īpašībām spēcina imunitāti un mazina organismā esošus iekaisuma procesus.

Vai kimči ir derīgi, ja: atverot burku tās saturs burbuļo, kimči piemīt spēcīgs aromāts, kimči burka šņāc, tās saturs nāk pāri burkas malām?

Viss iepriekšminētais var notikt, jo Fermentista kimči ir nepasterizēti un arī iepakoti burkā vai maisā tie turpina fermentēties, taču tas neliedz tos izmantot gan svaigā veidā, gan gatavojot.
Nebaidieties no kimči esošajiem burbuļiem, no šņācošas skaņas, kas var nākt no aizvērtas burkas. Tie rodas fermentācijas procesā burkas iekšpusē veidojoties spiedienam, kas var parādīties kimči rūgšanas laikā.
Kimči kā dabīgi fermentētam produktam piemīt skābens, diezgan spēcīgs aromāts, kas ir mazāk intensīvs atdzesētiem kimči.
Svaigi kimči vienmēr labāk garšos atdzesēti!

Cik ilgi kimči var tikt uzglabāti?

Jebkuri kimči ir uzglabājami +2 līdz +6 °C temperatūrā, jo zemā temperatūra palēnina fermentēšanas procesu. 
Fermentista kimči pie klientiem nonāk pēc vismaz 2 nedēļu fermentēšanas. Iesākumā kimči piemīt spilgtāka krāsa, dārzeņi ir kraukšķīgāki un ir izteiktākas to individuālās garšas. Fermentācijas procesam turpinoties un kimči nobriestot, tie kļūst mazāk asi, iegūst skābenākas garšu nianses,  mīkstāku dārzeņu struktūru un koncentrētāku aromātu. 
Ilgāku laiku uzglabāti kimči ir piemēroti dažādu zupu, sautējumu, rīsu un nūdeļu ēdienu gatavošanā.

0

Pirkumu grozs